Üritused

KOOLITUSTE KAVAD JA EELSEISVAD ÜRITUSED TURNERI SÜNDROOMI ÜHINGU LIIKMETELE

Siit leiad ülevaate toimunud ja tulevatest ühingu üritusest

Info on kasulik nii Turneri sündroomiga patsientidele kui ka teistele, kes teema vastu huvi tunnevad

ÜHINGU ÜLDKOOSOLEK

13.JUUNI 2023

Koht: Juustukuningate stuudio, Masina 20, Tallinn

Algus: 17.30

Üldkoosoleku päevakord:

- kokkuvõte tehtust alates viimasest üldkoosolekust;

- majandusaasta aruande kinnitamine;

- põhikirja muutmine;

- uue juhatuse valimine;

- edasised plaanid.

Küsimuste korral kirjuta eestiturner@gmail.com.

ÜHINGU LOOMINE

1.VEEBRUAR 2020

Koht: Eesti Puuetega Inimeste Koda, Tallinn

2020. aasta 1. veebruaril toimus Turneri sündroomiga inimeste esimene kogunemine. Kohtumise põhieesmärgiks oli arutleda ühingu moodustamise vajadust ja edasist teekonda. Kaasatud olid ka tervishoiutöötajad, nagu dr Ülle Einberg Tallinna Lastehaiglast, dr Ülle Jakovlev Ida-Tallinna Keskhaiglast, dr Aleksandr Peet TÜK lastekliinikust ja dr Riina Žordania TÜK geneetikakeskusest. Kaasatud tervishoiutöötajad tegid ka oma valdkonda puudutava ettekande. Kõikidel kohalviibijatel oli võimalus esitada küsimusi ja osaleda arutelus, samuti kuulata teiste lugusid ja jagada oma kogemust.

ÜHINGU KOOSOLEK

20.VEEBRUAR 2021

Koht: Teamsi keskkond

Turner Eesti vebinar toimus 20.02.2021, kell 12.00-14.00 virtuaalselt. Kokku osales 11 inimest. Väga rõõmustav, et sai osaleda ka üks uus perekond, kes on nüüdsest ka ühingu liikmed. 

Vebinari alguses tehti kokkuvõte, mis on senini tehtud ja mis on plaanis. Tutvustasime ka ühingule saadetud liblikate kavandeid, mille hulgast valisime märtsis ka ühingule logo, autoriks on  Kelin Kuznetsova. Lisaks vaatasime kõik koos YouTube´st lühifilmi „Turner Syndrome Today“. Pärast filmi tegime ka pisikese arutelu ja tagasisideringi. 

RESIDENTIDE KOOLITUSEL OSALEMINE

17. MÄRTS 2022

17.03.-18.03.2022 toimus günekoloogia residentidele reproduktiivendokrinoloogia koolitus. 17.03 oli Turneri seltsi juhatuse esinaisel au ja rõõm esineda ning rääkida residentidele ka meie ühingust. Residendid kuulasid ettekannet huviga ning esitati pärast ka küsimusi ning loodame, et nii mõnigi patsient leiab läbi uute ja entusiastlike arstide vajadusel tee meie ühingusse. Lisaks meie ühingu tutvustamisele sai kuulata ka spetsialistide huvitavaid meditsiinialaseid loenguid. Koolitusel sai tutvuda uute inimestega ning luua vajalikke kontakte ka edaspidisteks koostöödeks.

 

KOOLITUS LIIKMETELE

8. OKTOOBER 2022

Koht: Tallinna Juustukuningate Stuudio

Kahjuks koroonaviiruse pandeemia tõttu ei olnud võimalik kohtumist korraldada 2021. aastal, küll aga ühingu teine seminar toimus 2022. aasta oktoobris. Ürituse põhiteemaks oli viljatusravi ja lapsendamine Turneri sündroomiga naisel. Lektoriteks olid kutsutud oma ala spetsialistid nagu dr Kai Haldre ITK viljatusravikeskusest ja dr Ülle Jakovlev, kes on ITK endokrinoloog. Lapsendamisega seotud tahkusid avasid MTÜ Oma Pere esindajad.

Osalejad olid aktiivsed,  lektoritega  tekkis tore vestlus. 

Järgmine koolitus on plaanis 2023. aastal.

 

KOHTUMINE SOOME TURNERI ÜHINGUGA

24.JAANUAR 2023

Jaanuaris toimus kohtumine Soome Turner Ühinguga- Suomen Turner-yhdistys RY-ga.

Pärast suhteliselt pikka ettevalmistust sai lõpuks teoks Eesti ja Soome Turner ühingute juhatuste esimene virtuaalne kokkusaamine. Tunniajase ühingute tutvustamise ja juhatuste tutvumise käigus sai pandud alus edasiseks koostööks. Mis kujul või vormis see olema saab, seda näitab aeg. 

Mõned faktid ühingutest. Võrreldes Soome ühinguga on Eesti Turner ühing ikkagi veel lapsekingades, meie kolm eksisteerimise aastat versus Soome kolmkümmend aastat; meie juhatuse 3 liiget versus Soome 8-12 liiget; meie 15 lihtliiget versus Soome 150 lihtliiget jne.  

Loomulikult on nemad kõigi nende aastate jooksul rohkem asju korda saatnud aga seda enam andis see kokkusaamine innustust meile, et oleme õigel teel ja kinnituse, et meie Ühingut on vaja, seda väärtustatakse.  

Kokkuvõtvalt, meie väiksel ühingul on nüüd suur ühingust sõber ja me hoiame seda sõprust. 

Mõned MTÜ Turner Eesti liikmed on ühtlasi ka Suomen Turner-yhdistys RY liikmed.